Firma STAVEBNÍ SERVIS BRNO sro. byla založena v roce 1994 jako vyšší forma původní kamnářské firmy RNDr.Hofírek . Kromě běžné stavební činnosti  je firma specializována na výstavbu krbů, krbových kamen,udíren, sporáků, venkovních krbů, ohnišť, grilů, lávových grilů a rožňů. K dispozici je více než třicetiletá praxe v oboru.

Při realizaci se osvědčil následující postup:

Kontakt se zákazníkem na místě stavby, kde se upřesní dispoziční řešení, rozměry místnosti, umístění a průřez komínu, statické možnosti atp.

Zákazník si prohlédne bohatý obrazový materiál, vybere si typ krbu, použitý materiál, rozhodne se jestli chce otevřený krb nebo krb s vložkou, jestli požaduje vytápění dalších místností a to teplovzdušné nebo teplovodní a upřesní další detaily. Výhodou je možnost netradičního řešení, investor se nemusí podřizovat šablonám předkládaným v nejrůznějších firemních prospektech  Ke každé zakázce se přistupuje individuálně, každý krb je originál o čemž svědčí více než 700 realizovaných zakázek a ani jedna totožná. Jednotlivé stavby se mohou libovolně kombinovat např. venkovní krb může být doplněn udírnou příp. rožněm na vepře apod. K dispozici je odborné poradenství zdarma.

Následuje architektonický návrh, který je do detailů podřízen přáním investora, dále projekt a rozpočet.

Po schválení objednatelem realizuje firma zakázky „na klíč“ t.zn. od projektu, přes dodávku materiálu, výstavbu, nátěry a malby a úklid. Součástí dodávky bývají, na základě dohody, i přidružené stavby např. obkladačské práce plovoucí podlahy , zámková dlažba v okolí zahradních krbů, výstavba komínů, klempířské a pokryvačské práce,osvětlení a ostatní elektroinstalační práce, vodoinstalační a další práce.  Postavení nejjednoduššího vnitřního stěnového krbu trvá v průměru 2-3 dny.